Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Gulbinenai, Kalwaria Żmudzka i Puszałotas

1 dniowa

 

Gulbinenai objawienia Matki Bożej

W 1985 roku w kościele św. Teresy ukazała się Matka Boża. Opowiada o tym proboszcz Antanas Valancziunas. W ołtarzu głównym posąg Matki Bożej nagle znika i na tym miejscu stoi żywa Maryja cała oświetlona jasnym światłem i mówi, że to miejsce obrała jako drugi Szydłów (tu się ukazała w 1608 roku, jedyne uznane przez kościół objawienie Matki Bożej na Litwie), w Szydłowie ukazała się po to aby zatrzymać protestantyzm, a tu się ukazała aby zatrzymać bezbożność i też zaczyna walkę z szatanem.

Kościół w Gulbinenai

Kalwaria Żmudzka III stacja

Matka Boża ukazała się w Kalwarii Żmudzkiej przy trzeciej stacji „Modlitwa Pana Jezusa w ogrodzie oliwnym” w 1990 roku 6 listopada, widziało 10 osób.

Tak o tym wydarzeniu opowiada Irena Waitkienie: „Gdy wyszłam na dwór o 21.15 zobaczyłam na górze przy kapliczce światło, zawołałam z domu męża aby też przyszedł zobaczyć. Zobaczyliśmy postać Matki Bożej. Zadzwoniłam do sąsiadki Zubawiczienie która też przybiegła aby zobaczyć co się dzieje, skrzyknęliśmy jeszcze kilkoro naszych najbliższych sąsiadów i obserwowaliśmy postać Matki Bożej, widzenie trwało około 20-30 minut.

Kalwaria Żmudzka bazylika

Puszałotas

 

W tej miejscowości Matka Boża ukazała się żnącej żyto dziewczynie, siedziała na sośnie i trzymała na rękach Jezusa. Dziewczyna zapytała Matkę Bożą dlaczego tu siedzi. Maryja odpowiedziała, że tu w tym miejscu będzie stał kościół. Do dziś na chórze kościelnym znajduje się obraz przedstawiający Matkę Bożą siedzącą na drzewie, a pod drzewem dziewczyna z sierpem w ręku. Objawienie miało miejsce w XIX w.

Puszałotas Kościół