Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Najczęstsze błędów turystów jadących na Litwę

Błędy turystów

NAJCZĘSTSZE  BŁĘDY TURYSTÓW. 

Błędy i niefrasobliwość  turystów potrafią  zepsuć  każdy wyjazd. Chwila skupienia   , krótki plan przygotowawczy przed wyjazdem  i nic  nas  nie zaskoczy. Podstawa działania to nic na ostatnią chwilę….

Dokumenty potrzebne do wyjazdu przygotowane  wcześniej/  dowód lub paszport , prawo jazdy jeśli i podróżujemy samochodem, aktualne przepisy, ankiety dotyczące covid  19,  ubezpieczenie i mniej lub więcej euro. Nie rezygnuj z ubezpieczenia  licząc na to ,że nie spotka nas przykre zdarzenie ,wypadek czy choroba. Najczęściej   jest ok, ale mając ubezpieczenie w kieszeni mamy też  psychiczny komfort.  

No i euro…brać nie brać, przecież tam wymienię lub zapłacę kartą . Tak, tylko  proszę mi wierzyć,  nie zawsze wypada to korzystnie dla naszej kieszeni. Warto więc jechać z lekkim zabezpieczeniem finansowym i drobniakami w kieszeni np na toaletę. 

 

Łatwo, lekko i przyjemnie odpowiednio wcześniej zarezerwuj hotel, bilety wstępu i inne atrakcje przez internet, sprawdź miejsca parkingowe aby nie krążyć bez sensu, nie pchajmy się do centrum. Odpowiedni wygodny strój sportowy, z butelką wody w plecaku /woda z kranu też zdatna do picia/,euro w kieszeni po wspaniałych chwilach zwiedzania, pod koniec pobytu   rzucamy się na pamiątki, upominki dla bliskich,   przepyszny kindziuk  , a może litewski alkohol? 

Kupowanie    na łapu capu  to bardzo zły pomysł i wydanie pieniędzy o wiele  więcej niż nasze zakupy warte. Pewnie mało kto wie, że alkohol kupimy tylko od 10-20 a w niedzielę od 10-15. Takich niespodzianek jest więcej . Niekoniecznie  jednak musisz drogi turysto zwiedzać miasto i kupować pamiątki z nosem w przewodniku po Litwie . Mamy na to propozycję  nie do odrzucenia. Patrz poniżej

Błędy turystów
FBackground photo created by jcomp – www.freepik.com