Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Pielgrzymki

Pielgrzymki

Organizujemy pielgrzymki na terenie całej Litwy. Rezerwujemy Msze św. w kościołach i sanktuariach, ołtarzach polowych. Szaty liturgiczne.

Nasi przewodnicy będą towarzyszyli na całej trasie pielgrzymki.

Załatwiamy transport jak dla osób indywidualnych tak i grup zorganizowanych. W przypadku lotu samolotem transfer z lotniska i na lotnisko.

Noclegi w hotelach i domach pielgrzyma na terenie całej Litwy.

Organizujemy pielgrzymki na takich trasach:

 1. Wilno:
  • sanktuarium Bożego Miłosierdzia z oryginalnym obrazem Jezu, ufam Tobie
  • Ostra brama.
  • Śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej, bł. Księdza Michała Sopoćki, św. Kazimierza
 2. Szlak pielgrzymkowy św. Jana Pawła II
  • Wilno- Kowno- Szydłów- Góra krzyży
  • Czas trwania 2 dni, pierwszy dzień Wilno, drugi dzień Kowno- Szydłów- Góra krzyży
  • W Kownie zwiedzamy katedrę św. Piotra i Pawła ołtarz św. Jana Pawła II, stadion gdzie w 1993 roku była odprawiona przez papieża Msza św., jego pomnik.
  • Dalej jedziemy do Szydłowa miejsca objawień Matki Bożej w 1608 roku, pomnik Jana Pawła II, kościół Narodzenia NMP, kaplica Wiwulskiego na miejscu objawień NMP, gdzie się modlił papież, dom pielgrzyma Jana Pawła II. Możliwość odprawienia Mszy św.
  • Dalej jedziemy na Górę krzyży (koło Szawli). Jest to miejsce kultu chrześcijaństwa na Litwie. Tu się zjeżdżają ludzie z całego świata. Na wzgórzu są setki, tysiące krzyży symbol cierpienia i nadziei i wiary pomimo prześladowań w czasach radzieckich. Przed wzgórzem krzyż ofiarowany przez papieża Jana Pawła II w 1993 roku, obok wzgórza ołtarz polowy, gdzie papież odprawił Mszę św.
 3. Miejsca objawień Najświętszej Marii Panny
  • Imbradas miejsce objawień NMP w 1967 roku. Tu jest odprawiana Msza św. przy ołtarzu polowym ustawionym na miejscu objawień.
  • Dalej jedziemy w kierunku Łotwy do Agłony (Częstochowa łotewska). Kościół Wniebowzięcia NMP, któremu w 1980 roku nadał miano bazyliki papież Jan Paweł II. W ołtarzu głównym mieści się cudowny obraz NMP Agłońskiej
 4. Kalwaria żmudzka- Góra krzyży- Szydłów
  • Kalwaria żmudzka od połowy XVII wieku słynie cudownym obrazem NMP. Cudowny obraz został przywieziony w 1643 roku z Rzymu. W kościele Nawiedzenia NMP znajduje się relikwia św. Krzyża. W 1642 roku biskup Tyszkiewicz nazwał miasto Kalwarią żmudzką.Została założona droga krzyżowa, zbudowano 19 kaplic na 7 okolicznych wzgórzach na przestrzeni 7 km. Największe wzgórze św. Jana stanowiło odpowiednik jerozolimskiej Góry Oliwnej.W 2006 roku papież Benedykt XVI poświęcił korony do obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem z Kalwarii żmudzkiej i koronował ten obraz tytułem „Królowej Rodzin Chrześcijańskich”.
 5. Troki- Piwoszuny
  • W Trokach odwiedzamy kościół Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Bożej „ocznej”, dalej jedziemy do Piwoszun, tutaj odwiedzamy kościół Wniebowzięcia NMP z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, który w 1988 roku był koronowany przez biskupa Wincentasa Sladkewicziusa koronami papieskimi ofiarowanymi przez papieża Jana Pawła II i nadano tytuł Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych

Pielgrzymki