Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Wilno Kowno i Troki czy można je zwiedzić jednego dnia??

W muzeum energii

WILNO TROKI KOWNO -CZY MOŻNA JE ZWIEDZIĆ JEDNEGO DNIA?

  Nie można… 2 dni to minimum a najlepiej 4!  Po pierwsze czeka nas wiele atrakcji i emocji ,które koniecznie trzeba rozłożyć   w czasie.  Tylko wtedy   jesteśmy w stanie chłonąć  niepowtarzalne litewskie klimaty. Wilno  kusi nie tylko Starówką, przepiękną katedrą i kościołami czy Górą    Trzech  Krzyży ze wspaniałą panoramą Wilna  .  A może inne panoramy ? Proszę bardzo , panorama do 50 km widoczności z wieży telewizyjnej na wysokości 326,5 metra? To jest to czego nawet w Paryżu nie doświadczysz .  Wieża Eiffla jest  niższa. Zwiedzić jednego dnia? Mowy nie ma.  No i odległości… niby wiele lecz niewiele ot w sam raz na kolejny dzień i  wyprawę do Kowna- miasta drugiego co do wielkości w  kraju. 

Ostra Brama Wilno

Z  Wilna to niewiele ponad 100 km.   Wędrując po Kownie zwracajmy uwagę na liczne  ślady pobytu naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Przez kilka lat tam mieszkał, nauczał i tworzył. W okolicach placu Ratuszowego zachowany  jest   dom, w którym mieszkał   i budynek gdzie pracował . W Kownie mamy  oczywiście   ulicę Mickiewicza i Dolinę Mickiewicza  gdzie poeta lubił spacerować i tworzyć wstępne fabuły przyszłych utworów. No i niezapomniany widok zbiegu dwóch rzek Wilii i Niemna z … ale to trzeba zobaczyć. 

W muzeum energii
W muzeum Energii w Wilnie

Kolejny dzień minął jak mgnienie oka. Być w Wilnie i nie pojechać do Troków? Jedziemy, to tylko około 28 km od Wilna. Widok niezwyczajny ;zamek na wyspie skąpany w blasku jeziora a wokół malownicza zieleń Trockiego Historycznego Parku Narodowego .Zwiedzanie zamku ,muzeum to  co . najmniej dwugodzinna lekcja historii. Potem coś dla ciała i ducha ;pyszne jedzenie   i mnóstwo stoisk ze wspaniałymi pamiątkami i bursztyny bursztyny ,bursztyny. Piękne …co by tu kupić …