Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Ariogała i Góra Krzyży Szydłów

1 dniowa

 

Ariogała

Objawienia Matki Bożej w 1946 roku

Alfonsas Wiszinskis będąc w swoim domu 10 czerwca 1946 roku, który się znajduje naprzeciw kościoła, jedząc kolację siedział przy oknie, nagle ujrzał wielką jasność która oświeciła kościół. Alfons zaczął wołać swoją matkę i ciocię, które też zbliżyły się do okna. W oknie nad drzwiami kościoła zobaczyli kwiat lilii z którego powstał cały wieniec, z wieńca wyszła Matka Boża z dzieciątkiem Jezus. Potem figura matki Bożej zaczęła oddalać się w głąb kościoła, a zamiast wieńca z lilii pojawiła się monstrancja i kielich. O tym zdarzeniu Alfons opowiedział sąsiadom.

Góra krzyży, objawienia Matki Bożej

Objawienie Matki Bożej miało tu miejsce w XIX wieku. Tu gdzie dzisiaj się znajduje ołtarz Matki Bożej dzieciom się tu ukazała i poprosiła aby następnego dnia na to miejsce o tej samej godzinie przyszli z dorosłymi osobami. Następnego dnia dzieci przyszły z kilkoma dorosłymi, wtedy  Matka Boża wypowiedziała takie słowa : „Krzyż jest symbolem siły, teraz jest ciężko a będzie jeszcze gorzej. Trzymajcie się krzyża, stawiajcie krzyże na tym wzgórzu, a ja będę prosiła Najwyższego aby was miał w swojej opiece”

Szydłów

Szydłów– w dniu dzisiejszym to nieduże miasteczko na Litwie. Każdego roku przybywają tutaj tłumy wiernych, aby złożyć hołd Matce Przenajświętszej. Szczególnie rzesze pielgrzymów przybywają w dniach odpustu od 8 do 15 września.

Jest to miejsce szczególne. W roku 1608 w Szydłowie się ukazywała Matka Boża. Ukazała się dzieciom pasącym bydło. Wówczas powiedziała do nich, że w tym miejscu niegdyś czczono Jej Syna, a dziś tutaj orzą i sieją. Wieść o tym niezwykłym wydarzeniu rozeszła się po całym Szydłowie i okolicach.

W dniu dzisiejszym na tym miejscu objawień Matki Bożej stoi piękna kaplica dłuta Antoniego Wiwulskiego. Tu się modlił Jan Paweł II w roku 1993. Przed kaplicą na ogromnym placu jest ustawiony pomnik papieżowi, który całe swoje życie poświęcił Matce Bożej. Totus Tuus (cały Twój), jak to często powtarzał.

W Szydłowie można się zatrzymać w domu pielgrzyma Jana Pawła II, odprawić Mszę św. w kaplicy.

Szydłów

Szydłów

W roku 1608 w Szydłowie się ukazywała Matka Boża. Ukazała się dzieciom pasącym bydło. Wówczas powiedziała do nich, że w tym miejscu niegdyś czczono Jej Syna, a dziś tutaj orzą i sieją. Wieść o tym niezwykłym wydarzeniu rozeszła się po całym Szydłowie i okolicach. Szydłów- jest to jedyne miejsce na Litwie objawień Matki Bożej uznanych przez kościół

W dniu dzisiejszym na tym miejscu objawień Matki Bożej stoi piękna kaplica dłuta Antoniego Wiwulskiego. Tu się modlił Jan Paweł II w roku 1993. Przed kaplicą na ogromnym placu jest ustawiony pomnik papieżowi, który całe swoje życie poświęcił Matce Bożej.