Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Troki

Troki

 

Troki, położone w niezwykle pięknej miejscowości. Na początku XIV w. stanowiły ważne centrum administracyjne i gospodarcze Wielkiego Księstwa Litewskiego. Siedziba litewskich książąt. Dzisiaj to nieduże miasteczko czarujące swoim urokiem niejednego turystę. Główną atrakcją miasta jest gotycki zamek na wyspie położonej na jeziorze Galve. W zamku mieści się Muzeum Historyczne. Inną atrakcją Trok są Karaimowie, których książę Witold sprowadził z Krymu. Mieszkają tu do dziś.

Troki zamek
Troki zamek

W każdej restauracji w Trokach można spróbować dań karaimskich. Przewodnicy chętnie Państwu przedstawią obyczaje i tradycje Karaimów, opowiedzą mnóstwo ciekawostek o Trokach, które są owiane legendami. Dla chętnych zaproponujemy przejażdżkę statkiem (także z degustacją kibinów, są to pierożki karaimskie) lub jachtem po jeziorach trockich. Troki są tak urokliwe, że zapewne niektórzy z Was będą chcieli zostać tu na dłużej, więc możemy zaoferować piękne hotele lub gospodarstwa agroturystyczne. Można się tu poczuć Robinsonem, bo na jeziorach jest mnóstwo wysp, na które można się dostać łodzią i zostać tu na całą dobę lub na dłużej zachwycając się piękną przyrodą i odpocząć od zgiełku miasta.

Troki muzeum
Troki muzeum

Czyste powietrze i krystalicznie czysta woda, gościnność gospodarzy na pewno Państwa zachwycą i pozwolą zaczerpnąć sił i zdrowia w dawnej stolicy Litwy.

Troki muzeum
Troki muzeum