1 dniowa
Żmudzka świątynia pogańska w Świętej (Žemaičių Alka Šventojoje)
Odbudowane w 1998 r. miejsce pogańskich kultów z paleoastronomicznym obserwatorium. Wydrążone w drewnie rzeźby pogańskich bogów: Perkūnas, Aušrinė, Žemyna, Austėja, Ondenis, Patrimpas, Patulas, Lada inne, służą jako kalendarz. Przy zachodzącym słońcu i przy pomocy tych rzeźb – słupów, można ustalić czas świąt pogańskich – Rosy, Bociana dzień, Zapusty i inne. Rzeźba, symbol tej pogańskiej świątyni, jest wzorowana na odnalezionym pradawnym dwumetrowym słupie z twarzą bogini o rysach sowy. Po za tym archeolodzy w tym miejscu odnaleźli 4 kamienie, które służyły dawnym kultom.
Odbudowana świątynia jest ładnie położona na wydmie, tam regularnie mają miejsce obrzędy pogańskie poświęcone bogini Miłdzie, Jorės i innym.
Góra Biruty w Połądze (Birutės kalnas Palangoje)
W Połądze, w parku Tyszkiewiczów, najwyższym obiektem jest Góra Biruty. Niegdyś była to wydma, dzisiaj jest porośnięta sosnami z dziewiętnastowieczną kapliczką św. Jerzego. Badania archeologiczne wykazały, że było to kiedyś miejsce pogańskiego kultu.
Nazwa pochodzi od imienia pogańskiej kapłanki Biruty. Zgodnie z legendą, była ona córką księcia Widmonta, ale złożyła śluby do końca życia doglądać ogień święty bogini Praurimie. Jednakże ujrzał ją i zakochał się książę Kiejstut, porwał z tej świątyni i poślubił. Owocem ich miłości był słynny książę Witold, zwany na Litwie Wielkim.