Organizacja wycieczek, konferencji, festiwali, Przewodnik po Litwie

Imbradas

Imbradas miejsce objawień

IMBRADAS

 

Imbradas miejsce objawień
Imbradas miejsce objawień

Imbradas, jest to miejsce, gdzie się ukazywała Matka Boża w 1967 roku.

Dwaj młodzi ludzie (chłopak i dziwczyna 15 i 16 lat) wracając od swoich krewnych, zobaczyli na jeziorze światło, najpierw pomyśleli, że to nadjeżdżający samochód. Gdy podjechali bliżej zobaczyli przepiękną kobietę w białych szatach. Bardzo się wystraszyli i nie mieli odwagi, aby o coś Ją zapytać. Gdy wrócili do domu Albina (tak miała na imię dziewczyna) opowiedziała o tym zdarzeniu matce. Po jakimś czasie w nocy przyśnił się jej taki sen.Ujrzała tą samą kobietę, która się jej przedstawiła, że jest Matką Bożą. Zapytała dziewczynę o to dlaczego nikomu nie opowiada o tym co widziała na jeziorze. Albina o wszystkim opowiedziała proboszczowi swojej parafii. Wkrótce cała parafia dowiedziała się o tym.

Każdego roku w dniu objawień 30 czerwca można zobaczyć „cud słońca” (tańczące słońce na niebie). Także na niebie można zobaczyć Jezusa Ukrzyżowanego i monstrancję.

W czasach radzieckich, milicja nie pozwalała na to by tutaj przybywali ludzie. Były niszczone krzyże, które były tam ustawiane.

Imbradas
Imbradas

Ludzie w tym miejscu doznają cudów. Można się tutaj pomodlić przed figurą Matki Bożej, która jest ustawiona w jeziorze. Jest to miejsce skupienia i modlitwy. Jest też tutaj ustawiony ołtarz polowy, gdzie można odprawić Mszę świętą.

Imbradas miejsce objawień
Imbradas miejsce objawień